همکاری جنجالی میکروتیک با Facebook

کمپانی میکروتیک به همراه شرکت فیسبوک همکاری جنجالی را آغاز خواهند کرد. علت این همکاری برای راه اندازی و ایجاد راه حل هایی برای ارتباط سریع با تراگراف ( Terragraph ) و سرعت بخشیدن فناوری های دسترسی ثابت 60 گیگاهرتزی برای ارائه سرویس های گیگابیت (gigabit) و ارتباط سریع تر با افراد بیشتر است. باند و فرکانس 60 گیگاهرتزی امکان اتصال به پهنای باند با سرعت بسیار بالا را در مناطق شهری فراهم می کند و البته مکمل فیبر می باشد.

 

استاندارد 802.11ay با هدف ارتقای عملکرد فناوری Wi-Fi و یکی از عناصر تکنولوژی Terragraph است. در باند و طیف 60 گیگاهرتز و یک موج میلی متری کار می کند و یک سیستم multi-node wireless است که طراحی آن برای اتصال اینترنت با سرعت بسیار بالا به مناطق متراکم شهری است. با استفاده از تکنولوژی multi-point multi-hop wireless بر اساس گره های گیرنده و فرستنده برای نصب درمکان های شهری همانند چراغ برق، چراغ های خیابانی و … از چند نقطه استفاده می شود.

 

جان تلی مدبر عامل شرکت میکروتیک می گوید: ” همکاری ما با فیسبوک تکنولوژی های 60 گیگاهرتزی بیشتری را به بازار عرضه خواهد کرد. این همکاری پهنای باند را افزایش می دهد و به اپراتور ها این اجازه را می دهد تا هزینه های خود را برای دسترسی به آخرین mile access کاهش دهند. تراگراف ( Terragraph ) با طراحی خود به همراه جدید ترین تکنولوژی های کم هزینه و مصرف انرژی پایین این کمک را خواهد کرد تا افزایش اتصال پهنای باند گیگابیت را افزایش دهد “

 

دن رابینوویچ معاون شرکت فیسبوک گفت: ” ما بسیار خوشحالیم که با شرکت میکروتیک همکاری می کنیم. کمپانی فیسبوک بسیار مشتاق است تا با شرکت هایی که سیستم های ارتباطی با سرعت های بالا بر اساس تکنولوژی تراگراف ( Terragraph ) دارند، همکاری کند. علت این همکاری از طرف ما این است که اپراتور ها قادر باشند تا ارتباطات بی سیم با سرعت بسیار بالا را به نیزان قابل توجهی به مشتریان خود عرضه و ارائه کنند”

 

درباره کمپانی میکروتیک Mikrotik:
کمپانی میکروتیک تولید کننده تجهیزات شبکه که در کشور لتونی مستقر است. روترهای شبکه، سوییچ، رادیو و همچنین دستگاه های 60 گیگاهرتزی برای نقطه به نقطه (point-to-point) و همچنین نقطه به چند نقطه (point-to-multipoint) است.

E@tesaLn@t
ژانویه 22, 2020
برچسب ها :